Yer değiştirme

PRINT

Diğer Hizmetler


Yer değiştirme

Yer değiştirme, şirket merkezinin bir ülkeden diğerine aktarılmasıdır. Sürekli değişen mevzuat dünyamızda, birçok yerleşik olmayan şirket, mevcut şirketlerini daha az zorluk çıkaran veya daha iyi vergi planlama fırsatları sunan ülkelere taşımak istemektedir.
Bir şirketi kapatmak ve yenisini başka bir yerde açmak daha kolay olsa bile, mevcut şirketin portföyü birçok işadamı için önemli bir değer sunmaktadır. Yer değiştirme, şirketin varlık portföyünü, mevcut unvanını, banka hesaplarını, kurumsal yapısını ve iş ilişkilerini elinde tutma imkanı tanır. Sadece şirketin tescilli adresi, başka bir ülke olarak değiştirilir.
Birçok offshore ülkesi, ilgili ülke mevzuatlarının yer değiştirmeye izin vermesi şartıyla, diğer ülkelerden gelen yer değiştirme taleplerini karşılamaktadır. Yerleşik olmayan şirketlerin yer değiştirmeleri için en popüler ülkeler şunlardır:

MARSHALL ADALARI
BVI
BELİZE
SEYŞELLER
PANAMA

Avrupa ülkelerine taşınma açısından, sadece birkaç üye devlet yer değiştirmeye izin vermektedir. Yer değiştirme açısından en esnek ülkeler şunlardır:

KIBRIS
CEBELİTARIK

Şirketinin yer değişikliği için en iyi çözüme ulaşmak için lütfen bize danışın.

upgrade your offshore company image