Offshore Şirketler için Banka Hesabı

PRINT

Banka Hesapları


Offshore Şirketler için Banka Hesabı

Birkaç istisna haricinde, hesap açılışı için bankaya şahsen gitme zorunluluğu olmaksızın, IBCC gibi onaylı aracılar vasıtasıyla bir müşterinin onaylanması mümkündür.

Letonya veya Kıbrıs Bankaları – ticari işlemler için müşteriler sıklıkla bu bankaları tercih ederler çünkü açılış için en az zaman kaybı, daha esnek işlem çeşitleri ve kullanıcı dostu internet bankacılığı sistemleri sayesinde çalışma kolaylığı vardır.

İsviçre Bankaları – yatırım ve fon koruması için. Geleneksel olarak, İsviçre bankaları gizli ve güvenlidir.

Offshore Bankalar (lisanslar geleneksel offshore ülkelerinden alınır) genellikle ticari işlemler için kullanılır.

Bir offshore şirket için yeni bir hesap açmak için, tüm ünlü bankalar offshore şirketin sahibi hakkında kişisel ve profesyonel detaylar talep edecektir.

Özellikle, banka şirketin lehtar sahibini ve hesaplarla ilgili imza sahiplerini, aşağıdaki belgeleri talep ederek tanımak isterler;

  • pasaport fotokopisi (tercihen uluslararası pasaport)
  • ikamet adresi kanıtı (1-2 fatura – örneğin 3 aydan eski olmayan elektrik, kablolu TV, internet). Bu belgelerde, sahibin adı, soyadı ve ikamet adresi olmak zorundadır.
  • özgeçmiş
  • banka referansı
  • şirketin işletme tanımı

Offshore şirket belgelerinin standart seti (noter tasdikli ve Apostil onaylı) çoğu banka tarafından istenir. Offshore şirket paketlerimiz, çoğu bankanın isteklerine uygun şirket belge setlerini içermektedir. Bununla birlikte, herhangi bir banka gerekli gördüğü ek belgeler talep edebilir.

Muhabir ülkelerdeki Hong Kong, Singapur ve Dubai şirketleri için banka hesapları, bankanın mekanında banka memuru ile kişisel görüşme gerektirmektedir.

Kişisel ziyaret yanında, bu bankalar şirketin lehtar sahipleri ve şirketin işletme profili değerlendirmesi için daha kapsamlı bilgiler talep edeceklerdir.

Bizim tanıtma hizmetimiz ile, önerilen şirket faaliyeti ve belgeleri ile sahip hakkındaki bilgileri inceleyerek, profil ve gerekliliklerinin belirli bir banka için uygun olup, olmadığını değerlendiririz. Bundan sonra, banka belgelerinin hazırlanması ve imzalanması ile görüşme aşamasına geçeriz.

İlginizi çeken banka ve bu bankanın özel şartları hakkında daha fazla bilgi için, lütfen bize ulaşın.

upgrade your offshore company image