Avrupa Şirketi için Banka Hesabı

PRINT

Banka Hesapları


Avrupa Şirketi için Banka Hesabı

Eğer müşterinin niyeti, genel merkezi Avrupa’da bulunan, yeni bir Avrupa şirketi açmaksa, aynı Avrupa ülkesinde banka hesabı açmak mümkündür.
Her şirket kuruluş hizmeti ile birlikte, IBCC’nin referans hizmeti yardımıyla (Letonya, Kıbrıs, Danimarka) veya bir vekaletname yardımıyla (Estonya, Polonya, Fransa, Avusturya, Hollanda, İrlanda) uzaktan açılabilecek, banka hesap açılış hizmeti sunuyoruz.

Diğer ülkelerin (Hong Kong, Singapur, İsviçre, İngiltere) bankalarına kişisel başvuru, lehtarın vatandaşlığı, geçmişi ve işletme deneyimi gibi bazı faktörlere bağlı olarak tercih edilir veya hatta gerekli olabilir.

AB ülkelerinin büyük çoğunluğunda, şirketin bulunduğu ülkede banka hesabına sahip olma zorunluluğu bulunmamaktadır. Bu nedenle, çoğu müşterimiz, çalışma kolaylığı sağlayan bankalarda hesap açmayı tercih etmektedir (örneğin Letonya, Kıbrıs veya Danimarka bankaları).

Kurumsal bir banka hesabının, şirketin yerleşik vergi mükellefliği için puan kazandıran faktörlerden birisi olduğu unutulmamalıdır. Ancak tek başına banka hesabı asla, istendiğinde şirketin vergi mükellefliğini kanıtlamaya yeterli değildir. Vergi açısından şeffaf olmayı seçen şirketler için (İngiltere veya İsveç’te yerleşik olmayan ortaklıklar veya Malta, Kıbrıs veya Singapur’da yerleşik olmayan limitet şirketler), işletmenin yerleşik olmama yapısını desteklemek açısından şirketin bulunduğu yerin dışında banka hesabına sahip olmak daha çok tercih edilebilir, bu durumda karlar bu ülkelere aktarılmaz.

İhtiyaçlarınız için doğru bankayı seçmenizde size yardımcı olmamıza izin verin! Vergi danışmanlarımız ve müşteri temsilcilerimize buradan danışın.

 

upgrade your offshore company image